ای مگ

چند توصیه برای خرید ادکلن اورجینال

ادکلن اورجینال

چند توصیه برای خرید ادکلن اورجینال

این روزها حال و هوای خرید عطر و ادکلن برای تبریکات و یادبودها بسیار زیاد است. یکی از هدیه های جذابی که همیشه در سبد خرید عشاق بوده ادکلن است. اما بسیار زیاد پیش آمده که در خرید ادکلن خوب با وجود پرداخت مبالغ قابل توجه سرمان کلاه رفته و باعث رنجش خاطر خودمان و شخص روبرو شده است. در این میان اما راهکارهایی وجود دارد که بتوانیم ادکلن اورجینال یا اصلی را از مدل تقلبی یا فیک آن تشخیص داده و جلوی سود جویی افراد را بگیریم. با ما همراه باشید با هم راه های خرید ادکلن اورجینال یا اصلی را مرور کنیم

ادکلن اورجینال

هر مطلبی را به عنوان مرجع نپذیرید

مقالات بسیاری در باب تشخیص عطر و ادکلن اورجینال از تقلبی و تفاوتهای آن در اینترنت موجود میباشد و که ما بسیاری از آنها را خوانده ایم اما در این میان ذکر چند نکته در مورد آنها ضروریست :

 • فرمول کلی و ثابتی در رابطه با تشخیص عطر و ادکلن اورجینال از تقلبی وجود ندارد.
 • بسیاری از روشها و فرمولها قدیمی و پیش پا افتاده است و بسیاری از عطرهای تقلبی امروزی تمامی این نکات را لحاظ کرده اند.
 • باوری که به غلط در بین مردم جا افتاده این است که ادکلن اورجینال عطری است که ماندگاری بسیار بالایی دارد و حداقل یک یا دو روز روی بدن شما می ماند که متاسفانه اصلا چنین چیزی صحت ندارد.

در ابتدا اشاره میکنم که عطرها به لحاظ ساختار به چند دسته تقسیم میشوند :

1)Eau de Cologne
2)Eau de Toilette
3)Eua de Perfume
4)Perfume

این دسته بندی به ترتیب درصد اسانس و ماندگاری میباشد، در این دسته بندی پرفیوم Perfume دارای بیشترین ماندگاری و درصد اسانس میباشد. نکته ی حائز اهمیت اینکه ماندگاری Perfume در حدود 5 الی 7 ساعت میباشد پس توقع اینکه یک عطر 1 یا 2 روز بر روی تن شما بماند بیهوده است و این مساله برای تشخیص ادکلن اورجینال از تقلبی روش مناسبی نیست. زیرا ماندگاری عطرها بر اساس ساختار آنها و عوامل زیادی مثل جنس پوست شما، متابولیسم بدن شما ، رنگ پوست شما و… بستگی دارد.

آیا ادکلن با لیبل وزارت بهداشت تاییدی بر اصالت آن است؟

باور غلط دیگر این است که ادکلن اورجینال باید حتما دارای لیبل وزارت بهداشت باشد. این مساله تصور اشتباهی است ، چرا که خیلی از عطرها هستند که به صورت مسافری به داخل کشور می آیند، ولی ادکلن اورجینال هستند. تفاوت عطر لیبل دار و بدون لیبل تنها در قیمت آن است که قاعدتا عطر لیبل دار تنها از نظر قیمتی گرانتر است. بطور مثال برند Chanel کلا دارای لیبل نمیباشد و همه ی عطرهای آن بدون لیبل در بازار موجود میباشد.

اما سوال مهم: اگر دیدیم که عطری لیبل وزارت بهداشت و یا طرح شبنم دارد آیا از اصل بودن آن مطمئن باشیم؟

پاسخ: بله ، اگر عطری درای لیبل وزارت بهداشت و طرح شبنم باشد 100% اورجینال میباشد.

عطرهای تقلبی به 3 دسته تقسیم میشوند:

عطر های تحت لیسانس

ادکلن اورجینال

شاید لفظ کپی برای این دسته مناسبتر باشد زیرا این عطرها کاملا قانونی و بهداشتی تولید میشوند. شرکت هایی مثل Emper ، Rio ، Smart ، Ajmal و … فرمول ساخت عطرهای معروف را خریداری نموده و آن را با هزینه ی بسیار کمتری تولید و به بازار عرضه مینمایند ، این عطرها کاملا قانونی میشوند و بیشتر برای مصرف کشورهای جهان سوم و اشخاصی که قدرت خرید ادکلن اورجینال را ندارند روانه ی بازار میشوند. ما با این دسته مشکلی نداریم چرا که اصولا این شرکت ها به دنبال تقلب نیستند و نام خود را هم بر روی جعبه و هم بر روی شیشه ادکلن درج مینمایند و به راحتی قابل تشخیص میباشند.

عطرهای درجه چندم

ادکلن اورجینال
دسته ی دوم عطرهایی هستند که تقلبی میباشند ولی به راحتی قابل تشخیصند. با چند روش ساده تقلبی بودن این عطرها محرز میشود

 1. حروف درج شده بر روی شیشه و جعبه ی این عطرها معمولا برجسته نیست و با کمی دقت تفاوت بین فونت ها قابل تشخیص است.
 2. درب شیشه ی این عطرها کیفیت بسیار پایینی دارد و معمولا پلاستیکی بوده که اگر ناخن خود را بر روی آن بکشید رنگ آن میریزد.
 3. شیشه این عطرها کیفیت و شفافیت عطر اصل را ندارند و اگر آنها را در نور نگاه کنید به راحتی رگه های آن قابل مشاهده است ( البته این امر منوط به این است که شما حداقل چند ادکلن اورجینال را در نور مشاهده کرده باشید)
 4. اخیرا بر روی موبایلها نرم افزاری نصب میشود به نام Scanner یا QR Code که از طریق اینترنت کار میکند. این نرم افزار بارکد عطرها را اسکن نموده و پس از اندکی جستجو نام عطر، نام کمپانی و مشخصات عطر مورد نظر را به شما نمایش میدهد و شما میتوانید با اسکن آن از صحت ادکلن اورجینال اطمینان پیدا کنید.
 5. بوی الکل: معمولا این عطرها بوی الکل میدهند. بزرگترین و بدترین عیب یک کمپانی عطر سازی این است که از عطر آن کمپانی بوی الکل استشمام شود. پس هرگاه از عطر بوی الکل استشمام کردید در تقلبی بودن آن شک نکنید.

نکته: نگران فاسد بودن عطرها نباشید اولا که عطرها بین 5 تا 12 سال تاریخ انقضا دارند. ثانیا عطرهای فاسد دو رنگ میشوند و روی عطرها لایه ای روغن نقش میبندد.

عطرهایی که تقلبی هستند و به راحتی قابل تشخیص نمیباشند

ادکلن اورجینال

مهمترین مشکل ما در تشخیص عطرهای تقلبی از ادکلن اورجینال دسته ی سوم یعنی عطرهایی که تقلبی هستند و به راحتی قابل تشخیص نمیباشند. چرا که این عطرها به صورت بسیار حرفه ای و ماهرانه تولید میشوند و در برخی از موارد هیچ یک از روشهای بالا کمکی به ما نمیکند پس چگونه از خرید خود مطمئن باشیم؟

 1. حتما قبل از خرید عطر مورد نظر خود را در اینترنت جستجو کنید و عکسهای آن را ببینید. مثلا اگر قصد خرید عطر Dior Homme Intense را دارید به سایت دیور رفته و عکسهای ادکلن اورجینال را با دقت نگاه کنید ، هنگام خرید عطر مورد نظر را با عکس مقایسه کنید. اما یک نکته را هرگز فراموش نکنید، برخی از شرکت ها هر از گاهی بسته بندی عطرها و حتی طراحی شیشه ی آن را تغییر میدهند. به طور مثال ادکلن اورجینال Dior Adict زمانی با جعبه ی آبی تولید میشد اما الان با جعبه ی سفید تولید میشود.
 2. در هنگام خرید ادکلن اورجینال حتما 5 نکته ی بالا را لحاظ کنید و توجه داشته باشید که سلفون، جعبه، درب شیشه و خود شیشه بهترین روش برای تشخیص عطر اصل از تقلبی میباشد.
 3. اگر عطر مورد نظر را قبلا داشته اید و استفاده کرده اید کار ساده تری دارید چرا که با تست کردن آن و کمی دقت میتوانید تفاوت ادکلن اورجینال را تشخیص دهید.
 4. ادکلن اورجینال را از فروشگاه ها و سایت های معتبر خریداری کنید و حتما پس از خرید، فاکتور با مهر فروشگاه دریافت نمایید.

در انتها…

امیدوارم از مطلب فوق استفاده لازم را برده باشید تا خدایی نکرده حین خرید ادکلن اورجینال به مشکل برنخورید. این مقاله تحت عنوان چند توصیه برای خرید ادکلن اورجینال در تیم تولید محتوای الینو تهیه و آماده شده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر نام منبع غیر مجاز است.

از محصولات ما در فروشگاه اینترنتی الینو دیدن نمایید.

ادکلن مازراتی پوزیدون
ادکلن اسپرت خنک
ادکلن زنانه اورجینال
ادکلن زنانه گرم و شیرین
ادکلن مردانه تلخ پوزیدون

پست های مرتبط

یک فکر در مورد “چند توصیه برای خرید ادکلن اورجینال

 1. darya sadeghi گفت:

  عطر های تقلبی در بازار خیلی زیاد شده من مدتیه عطر هام از الینو خریداری میکنم کیفیت بالا با خط بوی فوق العاده ای داره

  1. پشتیبان و مشاور الینو گفت:

   با سلام وقت بخیر ممنون از شما که همراه همیشگی مجموعه الینو هستین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *