ای مگ

ماساژ درمانی چقدر در لاغری موثر است؟

ماساژ درمانی

ماساژ درمانی

حرف و حدیث در این مورد زیاد است؛ مگر ماسـاژ چه کاری می تواند انجام دهد که با رژیم لاغری و ورزش نمی توان انجام داد؟ بعضی ها زیادی اغراق می کنند و ماساژ لاغری را در حد معجزه ای عنوان می کنند که می تواند همه نوع چاقی را برای همیشه از بین ببرد. شاید شما هم از افرادی باشید که همواره بگویید این ها فقط تبلیغات است و چه کسی را دیده اید که با ماسـاژ لاغر شده باشد؟ آیا واقعا ماساژ درمانی می تواند در این موضوع موثر باشد؟

ماساژ درمانی

البته فراموش نکنید که تاثیر ماساژ بر روی لاغری هم نمی تواند برای شما معجزه ای را رقم زند ولی با این همه تفاصیل نمی توانیم نسبت به این موضوع هم بد بین باشیم و به طور کلی منکر فواید ماسـاژ شویم. ماساژ نقش پررنگی در برنامه روزانه برخی از افراد دارد؛ همچنین احساس آرامش به فرد می‌دهد، یک ماساژخوب ، خستگی بدن را برطرف میکند، باعث سرحال شدن میشود وبعضی ها برای لاغر شدن از ماساژ درمانی استفاده میکنند.

اما ماساژ چیست؟

ماساژ عمقیِ بافت‌ها برای گرفتگی عضلات انجام میگیرد، در هنگام بروز درد و بعد از فعالیت های سنگین می توان از ماساژ درمانی استفاده کرد. ماسـاژ به‌منظور کاهش موقتی درد ، اضطراب، افسردگی و فشار خون، افزایش ترشح اندورفین، بهبود جریان خون و بهبود وضعیت خواب انجام می‌شود؛ همچنین موجب بهبود گردش مواد مغذی در خون و عضلات شده و سوخت‌وساز را در بدن افزایش می‌دهد. ماساژ در ناحیه بافت چربی و بافت زیر جلدی سبب افزایش سوزاندن چربی در این نواحی می شود. ماسـاژ نقش پررنگی در برنامه روزانه برخی از افراد دارد؛ همچنین احساس آرامش به فرد می‌دهد.

ماساژ درمانی

ماساژ درمانى معجزه نیست، کاتالیزور است!

به وجود آمدن انقباض در بدن سبب به وجود آمدن بیماری های مختلف از جمله چاقی می شود. همانگونه که ماساژ موجب از بین رفتن برخی از بیماری ها شود می تواند در کاهش چاقی نیز به ما کمک کند.
فراموش نکنید ماسـاژ قرار نیست برای شما معجزه کند و فقط برای شما نقش کاتالیزور را بازی می کند. این کاتالیزور در کنار ورزش صحیح و انجام ورزش و همچنین رعایت برنامه غذایی می تواند مدت زمان لاغری را کوتاه تر کند.

مزایای ماساژ درمانی

• آب شدن بافت چربی بدن
• افزایش عملکرد دستگاه گوارش
• کمک به تسریع حرکات روده برای خارج کردن مواد سمی از بدن
• رفع یبوست
• بهبود گردش خون در ناحیه حفره شکمی
• ماساژ معده برای هضم مواد غذایی و نیز درمان اختلاتی چون تهوع و سوء هاضمه اشاره کرد.

آیا ماساژ درمانی باعث لاغری میشود؟

ماساژ درمانی، سبب کاهش استرس در بدن می‌شود؛ کاهش استرس نیز باعث افزایش حساسیت بدن به انسولین و کاهش سریع‌تر وزن خواهد شد. ماسـاژ می‌تواند به کاهش بافت چربی در بدن کمک کند؛ پیروی از یک برنامه ورزشی شخصی و استفاده از رژیم‌غذایی مناسب در کنار ماسـاژ می‌تواند در کاهش بافت چربی و دستیابی به تناسب اندام نقش داشته باشد. همچنین سبب افزایش چربی‌سوزی در این نواحی می‌شود؛ علاوه‌بر این با افزایش جریان خون، اکسیژن و موادمغذی در این بافت‌ها می‌تواند سبب افزایش مصرف کالری شود.

 

Thecauseofweightgainorlossofweightwithoutjustification

برای اینکه با انجام دادن ماسـاژ باعث لاغری شوید باید بر روی عضلات، تاندون ها، بافت های هم بند مانند عروق لنفاوی و احشای داخل شکمی و بافت های چربی زیر جلدی را ماسـاژ دهید تا بتوانید چربی های بازوها، ران ها و شکم را آب کنید.فراموش نکنید که ماسـاژ نباید دردناک باشد تا باعث بالا رفتن جریان خون شود و بالارفتن جریان خون موجب بالا رفتن میزان آرامش و کم شدن استرس و در نتیجه چربی سوزی در بدن می شود.

مزایای ماساژ لاغری:

• تقویت سیستم لنفاوی
• تقویت سوخت و ساز بدن
• افزایش گردش خون
• از بین رفتن گرفتگی عضلات بدن
• احساس آرامش
• کاهش درد در ناحیه مورد نظر

 

ماسـاژ نقش چشم گیری در ایجاد آرامش و افزایش انرژی ذهنی دارد. در نتیجه باعث می شود که فرد در کار خود فعال تر و مؤثرتر باشد.

همچنان در مجله مد و زیبایی الینو بمانید

ویژگی های ضد آفتاب مناسب
مدل مانتو جدید
رنگ موی سال
آبرسانی و تغذیه پوست

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *