ای مگ, شوره سر

علت شوره سر و روش های درمان

علت شوره سر و روش های درمان

عوامل بیماری پوست و موی سر

بررسی شوره سر

ژنتیک، تغذیه و انواع بیماری ها، از عوامل تاثیر گذار بر رشد و سلامت مو هستند و گاهی اوقات باعث ریزش موقت و یا دائم موها می شوند. بسیاری از بیماری های رایج به دلیل تغذیه نامناسب و یا رژیم های شدید و طولانی کاهش وزن رخ می دهند. این رژیم ها در صورتی که تحت نظر متخصص نباشند باعث اختلالات هورمونی و کاهش ویتامین های مورد نیاز بدن می شوند و از مهم ترین قسمت هایی که می توان تاثیر آن را ملاحظه کرد واکنش موها است که با نشانه های مانند ربزش مو، شوره سر، خارش پوست سر، خشکی و شکنندگی مو ظاهر می شود.

رایج ترین بیماری مو، شوره سر

از دلایل شوره سر می توان عوامل عصبی، کمبود ویتامین های A و E،  تغذیه نامناسب، یبوست، اختلال در غده تیروئید، عوامل ژنتیکی نام برد. شوره به دلیل جدا شدن لایه رویی پوست سر به وجود می آید. شوره به صورت تکه هایی ریز و تقریبا گرد دیده می شود که در ابتدا ممکن است موضعی باشد مانند پشت سر و یا در تمام سر گسترش پیدا کند.

دو نوع شوره سر وجود دارد، شوره خشک و شوره چرب

شوره خشک معمولا کوچک و ریز است و به پوست سر نمی چسبد و هنگام شانه زدن مثل برف می ریزد که بسیار نا خوشایند است. شوره خشک حاوی میکرو ارگانسیم های انگلی و قارچ های ریز (اسپور دو مالاسه) می باشد که در صورت خارش پوست سر تشدید می شود.

نوع بعدی شوره چرب است که به دلیل چرب بودن به یکدیگر چسبیده و از شوره های خشک بزرگتر هستند. این نوع شوره به پوست سر می چسبد و حالت ناراحت کننده و چرب روی پوست به وجود می آورد. شوره چرب مانع تنفس پوست سر شده و معمولا باعث ریزش مو می شود.

 

[av_productgrid categories=’96’ columns=’3′ items=’6′ offset=’0′ sort=’0′ paginate=’no’]

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *