ای مگ

آیا موهای کراتین شده را می توان رنگ کرد؟ چه تاثیری روی صافی مو دارد؟

آیا رنگ مو کراتینه را از بین می برد

برای اینکه با رنگ کردن موهای کراتینه شده آشنا شویم ابتدا باید به کراتینه و روش درمان آن اشاره کنیم. ماده ای که به طور طبیعی موها را صاف و براق می کند کراتین نام دارد. علاوه بر مو، این پروتئین ضروری در سیستم بدن و پوست و ناخن انسان نیز وجود دارد. وجود کراتین برای سلامت بدن بسیار مهم است تا جایی که برخی از کراتین ها با افزایش رشد سلولی و تولید پروتئین، فعالیت های حیاتی سلول های بدن را تنظیم می کنند. کراتین مو به عنوان نوعی پروتئین مقاوم، مهم ترین عامل در سلامت مو محسوب می شود.

آیا موهای کراتین شده را می توان رنگ کرد؟

موها باید با محصولات مبتنی بر کراتینه درمان شوند تا آسیب های ناشی از رنگ مو و دکلره شدن آن جبران شود. کراتین باعث کاهش کرکی و وز مو و تقویت ساختار مو می شود. این یک روش محبوب است که در اصلاح ساختار موهای آسیب دیده موثر است. با این حال، یک نکته مهم یعنی نحوه رنگ کردن مو پس از درمان کراتینه را نباید نادیده گرفت. در نهایت باید گفت آیا موهای کراتین شده را می توان رنگ کرد؟

موهای سفید شده و پف کرده و شکسته شده نشانه آسیب جدی است. زمانی که موها رطوبت و روغن طبیعی خود را از دست بدهند خشک و وز می شوند. کوتیکول مو توسط مواد شیمیایی دکلره از بین می رود و ظاهری نامرتب و وز کرده به مو می دهد. موهای کراتینه شده نرم تر، براق تر و صاف تر هستند

ناگفته نماند وقتی مو های تیره را چند درجه روشن تر می کنیم به طور قابل توجهی چهره تغییر می کند. از گذشته رنگ کردن مو باب بوده است. حتی پس از کراتینه کردن مو، بسیاری از زنان هنوز تمایل به رنگ کردن موهای خود دارند. حتی اگر از قبل موهای خود را رنگ کرده باشید، خیلی زود باید به فکر رنگ کردن ریشه موهای خود باشید.رنگ کردن موها بعد از کراتینه کردن مو

بیشتر بخوانید: بهترین ماسک مو برای مو های خشک چیست؟

رنگ کردن مو بعد ازکراتینه ممکن است؟

عامل اصلی سوزاندن و آسیب مو، مواد دکلره است که برای روشن کردن موها استفاده می شود. همچنین ممکن است وقتی موها می سوزد یا تبدیل به خمیر می شود، امکان از دست رفتن تمام موها نیز هست. در بعضی مواقع  آسیب آنقدر شدید است که باید موها را کوتاه کنید. شاید تجربه آسیب و سوختن موها بعد از دکلره کردن را داشته باشید.

ترمیم و احیا بافت موهای آسیب دیده با کراتینه مو تضمین شده است. در واقع، مواد کراتینه می توانند آسیب های ناشی از سفید شدن مو را ترمیم کنند، بنابراین ترجیح داده می شود که موهای خود را بعد از درمان کراتینه به جای سفید کردن مجدد موهای خودتان را بسازید. بله، موهای کراتینه را می توان رنگ کرد، ولی باید بدانید که چه زمانی این کار را انجام دهید.

رنگ کردن موهای کراتینه شده ممکن است و می توانید موهای خود را بعد از درمان با کراتینه رنگ کنید. البته  فقط بهترین رنگ مو بدون آمونیاک روی موهای کراتینه شده مجاز است، بنابراین احتیاط کنید. بسیاری از بانوان مو های خود را در خانه رنگ میکنند. رنگ کردن موی در خانه در بین خانم ها طرفداران زیادی دارد که فرآیند ساده و راحت است. پس از خرید رنگ مو و یک قوطی اکسیدان، موها رنگ می شوند. با این حال، یک مسئله قابل توجه وجود دارد.رنگ کردن موهای کراتینه شده

رنگ کردن مو بعد از کراتینه

بیشتر افراد از استفاده یا عدم استفاده از آمونیاک در رنگ مو اطلاعی ندارند. این بازار در حال حاضر طیف گسترده ای از رنگ مو را از شرکت های مختلف ارائه می دهد. برخی از این رنگ ها کیفیت بسیار پایینی دارند و حاوی مواد شیمیایی مشتق شده از آمونیاک هستند. اگر از محتویات رنگ مو اطلاعی ندارید، هرگز از رنگ مو استفاده نکنید. مراجعه به یک آرایشگاه تخصصی و سپردن کار به یک متخصص، ساده ترین راه برای رنگ کردن موهای کراتینه شده است. می توانید مطمئن باشید که در این راه به موهایتان آسیبی نمی رسد. در صورتی که می خواهید در خانه موهای خود را رنگ گنید قبل از کراتینه، توصیه می شود این کار را انجام دهید.

به طور کلی بهتر است بعد از کراتینه درمانی تنها رنگ ریشه موهایتان رنگ کنید، با این وجود اگر بنا به دلایلی مجبور شدید، ده روز پس از کراتینه درمانی موهای خود را رنگ یا رنساژ کنید. البته استفاده از محصولات پروفشنال که به کراتینه مو آسیبی نمی رساند نیز مهم است.

خوب است بدانید: آیا ماسک مو باعث ریزش مو میشود؟

پرنگ کردن موها قبل از کراتینه

رنگ کردن مو بعد از کراتینه مشکلاتی دارد. اگر قصد دارید موهایتان را رنگ کنید. حتماً از قبل موهای خود را رنگ کنید، به خصوص وقتی که می خواهید از رنگ های بلوند فانتزی یا بلوند استفاده کنید. قبل از استفاده از این نوع رنگ مو، سفید کردن موها ضروری است. از آنجایی که کراتین موها را ترمیم می کند، توصیه می شود ابتدا موها را رنگ و دکلره کنید.

مواد دکلره به موها آسیب می رساند و بافت مو را از بین مو می برد اگر قصد دارید از کراتین برای بهبود کیفیت مو و ترمیم آن استفاده کنید. پس اگر از قبل موها را رنگ و دکلره کرده باشید به نتایج بیشتری دست خواهید یافت. شما می توانید پس از رنگ کردن موهایتان به مدت تقریبی 7 تا 10 روز گذشت می توانید برای کراتینه مو اقدام کنید. بهتر است مو های خود را بعد از کراتینه رنگ نکنید. البته بعد از رشد مو می توانید قسمت ریشه مو را رنگ کنید، این قسمت کراتین ندارد و مشکلی پیش نخواهد آمد.

رنگ کردن موی کراتینه

آیا کراتین مو روی رنگ موتاثیر می گذارد؟

کراتینه کردن به عنوان تکنیکی برای تغییر رنگ مو در نظر گرفته نمی شود. بلکه برای ترمیم و احیای مو استفاده می شود. افرادی که موهای خود را احیا کرده و تحت درمان با کراتینه قرار داده اند، اکنون نتایج متفاوتی را تجربه می کنند. رنگ مو بعد از کراتین ممکن است گهگاهی تغییر کند یا ثابت بماند. این احتمال وجود دارد که نتیجه متفاوت باشد حتی زمانی که مواد کراتینه از یک برند روی موهای دو نفر استفاده شود.

همچنین مطالعه کنید: بهترین ماسک مو برای موهای آسیب دیده

الف-رنگ موهای شما طبیعی است.

بسیاری از زنان جوان رنگ موهای طبیعی دارند. آنها به ندرت آن را رنگ می کنند یا هرگز آن را رنگ نمی کنند. خشکی موی این افراد یا یک بیماری ژنتیکی است یا نتیجه استفاده مادام العمر از سشوار و اتو است. علت هر چه باشد، استفاده از کراتین به عنوان یک درمان می تواند به موهایی که به شدت خشک و بی روح شده اند کمک کند. پس از کراتینه کردن، رنگ موی طبیعی هیچ تغییر رنگی از خود نشان نمی دهد. در واقع، رنگ مو تحت تأثیر کراتینه درمانی قرار نمی گیرد.

ب- موهای شما رنگ شده است

موهای طبیعی و رنگ نشده کمتر دیده می شود. اکثر بانوان مو های خود را رنگ می کنند. قرار گرفتن منظم در معرض مواد شیمیایی مانند دکلره و رنگ ها به طور جدی به ساقه مو آسیب می زند. در واقع وقتی مواد شیمیایی به کوتیکول مو نفوذ می کنند، تخلخل مو از بین می رود و این وضعیت به خودی خود بهتر نمی شود. زمانی که کوتیکول به هر طریقی آسیب ببیند، موها رطوبت و چربی طبیعی خود را از دست می دهند. بنابراین برای ترمیم موهای خود از کراتین استفاده می کنند.

در موهای رنگ شده، کراتین روی رنگ تاثیر می گذارد. در واقع رنگ مو بعد از کراتین روشن تر می شود. اگرچه مشخص نیست و دو درجه روشن تر از رنگ قبلی است، اما باید توجه داشته باشید که تغییر رنگ مو وجود دارد.

مراحل رنگ کردن موی کراتینه

اگر موهای طبیعی دارید می توانید از قبل موهای خود را رنگ کنید. در مورد موهای رنگ شده باید بررسی شود. گاهی اوقات موها شبیه آدامس به نظر می رسند یا دچار سوختگی سفید کننده می شوند. در این مورد قبل از کراتینه درمانی نباید موهای خود را یک بار دیگر رنگ کنید. حتی زمانی که از آنها به عنوان “موهای مرده” یاد می شود، این موها اصلا جان ندارند و با کراتینه قابل ترمیم نیستند.

قبل از اینکه مو تمام ساختار خود را از دست بدهد و پودر شود، حتما آن را کراتینه کنید. ساختار موهای خشک و کرکی با کراتین بهبود می یابد. این روش می تواند موهای سالم را به موهای آسیب دیده بازگرداند. بنابراین، بهتر است از آرایشگر خود مشاوره بگیرید و از او در مورد رنگ کردن مو بعد از کراتینه بپرسید.رنگ کردن مو بعد از کراتینه ممکن است؟

جمع بندی

علاوه بر تمام آنچه در بالا توضیح داده شد، کراتینه به روش های دیگری نیز برای موهای شما مفید خواهد بود. با قرار گرفتن در معرض عناصری مانند نور خورشید یا شستشو به تدریج رنگدانه ها را از موهای رنگ شده پاک می شود. با کراتینه کردن، یک لایه محافظ روی مو ایجاد می شود که از ریزش رنگ جلوگیری می کند و در واقع با پوشاندن رنگدانه ها از آسیب محافظت می کند. بنابراین کراتینه کردن مو مانع رنگ شدن آن نمی شود. بلکه رنگ را تثبیت می کند.

ما در این مقاله به سوال آیا موهای کراتین شده را می توان رنگ کرد؟ پرداختیم. شک نداشته باشید که کراتین مو در نرم کردن و ترمیم موهای آسیب دیده موثر خواهد بود. در نتیجه، می توانید موهای خود را به جای سفید کردن، کراتینه کنید، که مستقیماً بر خشکی و وز شدن موهای شما تأثیر می گذارد. بنابراین، برای این کار، از یک فروشگاه معتبر برای خرید بهترین مارک رنگ موی خارجی و بهترین رنگ موی بدون آمونیاک اقدام کنید.

فروشگاه اینترنتی الینو با بیش از سالها تجربه در زمینه محصولات آرایشی و بهداشتی، می توانید با اطمینان از تضمین اصالت کالا و قیمت،  بهترین مارک لوازم آرایشی مورد نظر خود را تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *