[av_heading heading=’شرکت شوارتسکوف آلمان’ tag=’h1′ style=” size=” subheading_active=” subheading_size=’15’ padding=’10’ color=” custom_font=”][/av_heading] [av_textblock size=” font_color=” color=”]

در سال ۱۸۹۸ هانس شوارتزکوف شیمیدان ۲۴ ساله داروخانه کوچکی در شهر برلین باز کرد. او قسمتی از این داروخانه را به عطریات و رنگ مو اختصاص داد. هیچ کسی پیش بینی نمی کرد که کار وی منجر به تاسیس شرکتی شود که امروز یکی از بزرگترین و مهمترین شرکت های سازنده محصولات آرایشی، بهداشتی، محافظتی و درمانی مو در جهان است

در این مقاله بصورت خلاصه و به ترتیب زمانی با چگونگی شکل گیری این شرکت و نوآوری ها در صنعت آرایشی و بهداشتی مو آشنا می شوید.
در سال ۱۹۰۳ هانس شوارتزکوف اولین شامپو خشک (بصورت پودر) جهان را به بازار آلمان عرضه کرد و مورد استقبال بی سابقه قرار گرفت. قبل از عرضه این شامپو مردم موهای خود را یا با صابون و یا با انواع روغن های بسیار گران می شستند. به روی بسته بندی این شامپو نشان آشنای امروز شرکت شوارتزکوف یعنی کله سیاه حک شده بود.

[/av_textblock] [av_heading heading=’تاریخچه شوارتزکوف’ tag=’h2′ style=” size=” subheading_active=” subheading_size=’15’ padding=’10’ color=” custom_font=”][/av_heading] [av_textblock size=” font_color=” color=”]

در سال ۱۹۰۴ هانس شوارتزکوف شامپو خود را در بسته بندی کوچک به تمام داروخانه های شهر برلین عرضه نمود و در همین سال این شامپو به صورت صادراتی به بازارهای روسیه و هلند راه یافت و یکسال بعد به بازارهای اتریش، مجارستان و سوئیس نیز عرضه شد. “کله سیاه” یه عنوان نشان تجاری شرکت ثبت گردید.
در سال ۱۹۰۶ ساخت کارخانه جدید در برلین آغاز شد و در سال ۱۹۰۸ افتتاح گردید. در این سال محصولات منحصر به سه نوع شامپو، پودر دندان، صابون و دستمال پاک کننده آرایش بود. در سال ۱۹۰۹ فروش سالیانه شوارتزکوف به ۴۷۱۰۰۰ مارک رسید.
از سال ۱۹۱۱ تا سال ۱۹۱۶ ده نوع شامپو تولید شد و اولین شعبه خارجی خود را در چکسلواکی تاسیس نمود. با خرید یک کارخانه تولید صابون در برلین پودر صابون اصلاح صورت به تولیدات اضافه شد.
با شروع جنگ جهانی اول در سال ۱۹۱۶ حمل محصولات به دیگر کشورهای اروپایی متوقف و در سال ۱۹۱۷ به علت اینکه مواد اولیه مرغوب بسیار کمیاب شده بود و هانس تحت هیچ شرایطی مایل نبود شهرت خود را با استفاده از مواد نامرغوب زیر سوال ببرد کلیه فعالیت های تولیدی خود را متوقف کرد.
در سال ۱۹۱۸ شوارتزکوف شرکت همکار دیگری را به ثبت رساند که کار بسته بندی و پرکردن محصولات توسط این شرکت انجام می شد.
در سال ۱۹۲۱ هانس شوارتکسف شیمیدان از دنیا رفت و همسر وی مارتا شوارتزکوف اداره و مدیریت شرکت را بعهده گرفت، سال بعد پسر بزرگ خانواده هانس شوارتزکوف جونیور پس از اتمام تحصیلات به همکاری با شرکت پرداخت.
در سال ۱۹۲۲ اولین پوسترهای تبلیغاتی در ایستگاه های راه آهن و متروی برلین نصب شد.
در سال ۱۹۲۵ تولید و بازاریابی شامپو خشک جدید خود را آغاز نمود و بودجه تبلیغاتی به سه میلیون مارک رسید.
در سال ۱۹۲۷ اولین شامپوهای مایع را به بازار اروپا عرضه کرد. در این سال “انستیتو شوارتزکوف برای بهداشت مو” در برلین تاسیس شد. در این انستیتو درباره روشهای نوین درمان موهای صدمه خورده تحقیق می شد و نتایج در اختیاز آرایشگران و متخصصان قرار می گرفت. این انستیتو اولین مرکز آموزش برای آرایشگران بود.
در سال ۱۹۳۰ کارخانه جدیدی در چکسلواکی بنا کرد و در همین سال ارتباط خود را بطور مستقیم با سالن های آرایش شروع کرد.
در سال ۱۹۳۳ اولین مدرسه محافظت مو را برای سالن های آرایش بنا نهاد و شعبه ای در وین تاسیس نمود. در همین سال اولین شامپو غیرئقلیایی جهان را بصورت خشک و متراکم و اولین شامپو بدون صابون را به بازار عرضه کرد.
در سال ۱۹۳۴ اولین ماده فر دائم را با نام “تونیک سیبورین” به بازار عرضه کرد
در سال ۱۹۳۶ و ۱۹۳۷ یکی از شرکتهای بزرگ سازنده تجهیزات سالنی آرایش مو را خرید و مدرسه ای برای آموزش آرایشگران تاسیس کرد.
بین سالهای ۱۹۴۲ تا ۱۹۴۵ به علت جنگ جهانی دوم تولیدات شرکت عملا متوقق و قسمت عمده ای از کارخانه در برلین ویران شد.
در سال ۱۹۴۶ پس از بازسازی کارخانه تولیدات خود را از سر گرفت و به ظرفیت قبلی رساند
در سال ۱۹۴۷ اولین لوسیون فر دائم سرد را به بازار آلمان غربی عرضه کرد. این پدیده انقلابی در آرایشگری بود چون خانمها می توانستند موهای خود را فر دائم کنند بدون گرم کردن مو تا دمای تقریبا ۱۰۰ درجه
در سال ۱۹۴۸ بعلت مشکلات پس از جنگ جهانی دوم و دو تکه شدن آلمان شرکت فعالیتهای خود را در آلمان غربی در شهرهای هامبورگ و واسرترودینگر متمرکز کرد
در سالن ۱۹۴۹ شامپو شوما را به بازار عرضه کرد که موفق ترین و پرفروش ترین شامپو در آلمان غربی بود
در سال ۱۹۵۰ دفتر مرکزی در هامبورگ تاسیس و در سال ۱۹۵۱ شعبه ای در کانادا به ثبت رساند
در سال ۱۹۵۴ کلیه پروژه های تولیدی خود را به واسرترودینگر منتقل کرد و هامبورگ به عنوان دفتر مرکزی و مرکز تحقیقات و توسعه باقی ماند
در سال ۱۹۵۵ اولین اسپری نگهدارنده آرایش مو با نام تجاری تافت را در آلمان عرضه کرد این محصول و این نام به قدری موفق بود که به صورت یکه اسم برای اسپری مو به کار گرفته می شد.
در سال ۱۹۵۶ پروژه های تولید را در برزیل، ایتالیا و اسپانیا به راه انداخت
در سال ۱۹۵۷ سالگرد سی سال فعالیت انستیتو بهداشت مو را جشن گرفت و نام این انستیتو راه با انستیتو محافظت مو تغییر داد
در سال ۱۹۶۰ رنگ مو ایگورا رویال را به بازار عرضه کرد
در سال ۱۹۶۱ کارخانه شوارتزکوف در انگلستان شروع به کار کرد. در همین سال اولین فوم فر مو دائم برای بازار عرضه شد.
در سال های ۱۹۶۲ و ۱۹۶۳ کارخانجات شوارتزکوف در فرانسه، استرالیا و هلند تاسیس شد. تعداد کارکنان فقط در آلمان بالغ بر ۲۸۰۰ نفر بود
در سال های ۱۹۶۶ و ۱۹۶۷ شعب خود را در ایرلند و مادرید اسپانیا تاسیس کرد
در سال ۱۹۶۹ شرکتهای شوارتزکوف در برلین، هامبورگ و واسر ترودینگر در یکدیگر ادغام و تحت نام شرکت هانس شوارتزکوف به مرکزیت هامبورگ به ثبت رسید
در سال ۱۹۷۰  شعب خود را در سوئیس و اتریش تاسیس کرد
در سال ۱۹۷۲ شرکت کالودرما را خرید و در همین سال اولین موس رنگی به نام ایگورا تونیک به بازار عرضه شد
در سال ۱۹۷۳ شوارتزکوف سری محصولات فر مو با نام Natural Styling را وارد بازار نمود
در سال ۱۹۷۴ شرکت هنکل وارد بازار محصولات با نام تجاری Poly شد.
در سال ۱۹۷۵ شوارتزکوف شرکت Olivin که سازنده مارک های تجاری Hattric و Bac بود را خرید.
در این سال فروش شرکت بالغ بر ۴۶۸ میلیون مارک بود.
در سال ۱۹۷۹ شوارتزکوف شرکت Clynol را خرید و نام آنرا به Kleinol تغییر داد.
در سال ۱۹۸۲ شعبه خود را در زلاندنو تاسیس کرد
در سال ۱۹۸۵ اولین شرکت اروپای غربی بود که بیشترین سهم تجارت را با اروپای شرقی داشت.
در سال ۱۹۸۶ محصولات متنوع آرایش مو با نام تجاری تافت را به مشتریان خاصی در بازار عرضه کرد.
در سال ۱۹۸۷ با تغییراتی در خط تولید تمام محصولات اسپری خود را عاری از گازهای مضر برای محیط زیست در آورد و در این مورد در صنایع آلمان پیشتاز بود.
در سال ۱۹۸۸  محصولات آرایشی مو با نام تجاری سیلووت را به بازار عرضه کرد.
در سال ۱۹۸۹ آکادمی شوارتزکوف در هامبورگ شروع به کار کرد. این آکادمی مرکز سمینارها و آموزشهای بین المللی بود.
در سال ۱۹۹۰ شرکت هوخست آلمان با ۷۷ درصد سهام، سهام دار اصلی شرکت شوارتزکوف شد.
در سال ۱۹۹۱ رنگ موی گیاهی با نام ایگورا بوتانیک را برای استفاده در سالن های آرایش عرضه کرد
در سال ۱۹۹۳ و ۱۹۹۴ شعبات خود را در لهستان و ونزوئلا و روسیه تاسیس کرد.
در سال ۱۹۹۵ هنکل شرکت هانس شوارتزکوف را تصاحب کرد و تولید محصولاتی نظیر شوما، تافت، گلیس، بک، کالودرما، فورتی و هاتریک را بعهده گرفت.
در سال ۱۹۹۷ پس از ادغام شرکت های هانس شوارتزکوف و شرکت هنکل محصولات تولیدی به دو گروه تقسیم گردید. محصولات حرفه ای مو سر و سالنی تحت نام شوراتسکف پروفشنال هامبورگ و دیگر محصولات تجاری که جنبه حرفه ای نداشتند تحت نام شوارتزکوف و هنکل دوسلدورف تولید می شدند.
در سال ۱۹۹۸ شرکت  یکصدمین سال فعالیت خود را جشن گرفت. در صد سال گذشته این شرکت تلاش بی وقفه ای در عرصه نوآوری و ابداع فرآورده های آرایشی گیسو بعلم آورده بود که تا حال حاضر ادامه دارد.
در سال ۲۰۰۰  روش نوینی برای شماره گذاری رنگ مو ایگورا رویال ابداع نمود. در این روش هماهنگی رنگ حاصل با شماره گذاری کاملا مشهود می باشد. در همین سال شوارتزکوف محصولات آرایشی مو اوسیس را به بازار عرضه کرد.
در سال ۲۰۰۱ آکادمی شوارتزکف در هند تاسیس شد.
در سال ۲۰۰۲  محصولات محافظتی -درمانی مو با نام تجاری بناکور را به بازار عرضه نمود.
در سال ۲۰۰۳ آکادمی شوارتزکف در ژاپن تاسیس شد. در همین سال رنگ مو ژله ای جدیدی به نام ایگورا اکشن پینت در پنج رنگ به بازار عرضه شد.
در سال ۲۰۰۴ آکادمی شوارتزکف در انگلستان تاسیس شد. همچنین انستیتوهای سیار در آلمان راه اندازی گردید که با سفر به سرتاسر آلمان راهنمایی های لازم را به مشتریان و مصرف کنندگان د رمورد محصولات حرفه ای ارائه می دهد.

[/av_textblock] [av_textblock size=” font_color=” color=”] بیشتر بخوانید:

درباره ما درباره فروشگاه | مشاوره تخصصی محصولات
[/av_textblock]